-
Vm./Rek. vuosi:2008 (käyt.ott. 1-2008)
-
Korimalli:Retkeilyauto
-
Alustavalmistaja:Opel
-
Mittarilukema:350 000 km
-
Moottori:1.3 l, Diesel
-
Vetotapa:Etuveto
-
Vaihteisto:Manuaali
-
Rekisterinumero:ZKJ-346
-
Katsastettu:10-2025
Sisätilat ja mukavuudet: Ohjaustehostin, Keskuslukitus, Sähkökäyttöiset ikkunat, Ilmastointi, Sisätilanpistoke, Lohkolämmitin, Stereot, Penkinlämmittimet, Sähköpeilit, Markiisi, Liesi, Jääkaappi, Parivuode
Muut: Kahdet renkaat, Turbo, Aurinkopaneeli
Juuri katsastettu. Punastuva mini camper opel combo 2008 1.3 diesel, yhden tai kahden henkilön retkis, ilmastointi ja kahdet renkaat. Ilmastointi puhaltaa kylmää, siisti sisältä ja ehjä, sisäpesu teetetty. Ruosteeton ja suora peltinen. Hyvä ajaa, kahdet avaimet. Moottori kuiva päältä ja alta. On normaalisti päivittäisessä ajossa hyvä, siitä mini camper on hyvä isompiin verrattuna. Polttoaine kulutus noin 5 litraa. Tavaratila takana 110×50 jossa on kangas lokerikot. Retkivarusteet. Sänky 120×185, pituutta voi jatkaa, vaihtaa kääntölevyn pitemmäksi ja sängystä tulee esim120×200. Taittopatjat 60×190 nukkuma korkeus 70cm, 25l freezer 12/230 jääkaappi, kaksi retki hellaa, kemiallinen wc, 100w aurinkopaneeli, 30a lataussäädin jossa kaksi usb latauspaikkaa puhelimelle puskaparkissa.., 100ah vapaa-ajan akku, erotusrele lataa ajon aikana hupiakkua, 140cm markiisi, markiisin paikkaa voi muuttaa eteen ja taakse päin ja on kahdeksalla pultilla kiinni, pöytälevy 30×100 jossa tehdä ruokaa markiisin alla tai auton perällä, pöydän korkeuden voi uusi omistaja siirtää omalle korkeudelle, suorat virrat sisälle defa pistokkeen kautta. Kemiallinen wc on omassa lokerossa erillään muista. Aurinkopaneelin ja markiisin saa helposti pois ja aurinkopaneeli liittimiin on tulpat. Jääkaappin sovellus näyttää myös akun tilanteen. Auto huollettu hyvin, uusi akku, öljyt moottori ja vaihteisto, suodattimet, raidetanko oik, pyörien suuntaus ja jarrunesteet. Maalattu jossain vaiheessa ympäri. Pakettiauto verot 230€ vuosi ja liikennevakuutus 195€ ja osakaskon kanssa 307€. Kats 10/25. Ei nouse vero kuin asuntoautoissa.
Hyvin pitää aurinkopaneeli akun 70% aamulla yön jälkeen kun ollut uniapnea kone ja jääkaappi päällä yön, sen jälkeen nousee 100% Sitten miinukset
Yhdestä renkaasta katkennut nastat oli pyörän suuntaus metässä.., ratti kulunut, kuskin matossa kantapää reikä, kaukosäädin avaimesta siru sökönä, 150€ maksaa uusi siru, avain toimii kaukosäätimenä. Valmis lähtöön Road Tripille etelään tai valmiiksi ensi kevääseen/kesään. Päivittäisessä ajossa.
On hyvä ajaa kun on painoa takana, rento ja vakaa ajettava pohjoisen teillä.
Norjan reissu Nordkapp Lofootti tehty 4000km, ei mittää ongelmia reissussa autossa eikä säässä.
Soittamalla lisä infoa 0406233459
Rahoituskumppani - Rahoitamme kaikki ajoneuvot!
Henkilökohtainen ja turvallinen palvelu Suomen suurimmalta rahoittajalta.
- Liity Suomen tyytyväisimpiin asiakkaisiin 4,5/5 (Google)
- Lisäturva alkaen 10€/kk
- Sinulle sopiva kuukausierä
- Nopea luottopäätös
- Hoidamme rekisteröinnin, vakuutukset sekä rahaliikenteen puolestasi
- Sähköinen, helppo ja nopea kaupankäynti
Etua - saat yhdellä hakemuksella useita lainatarjouksia
- Kotimainen Etua kilpailuttaa pankit ja muut lainanmyöntäjät maksutta
- Ei vakuuksia tai takaajia
- Luottopäätös heti
- Vertaile ja valitse paras tarjous
- Erinomainen asiakastyytyväisyys
Lainasumma alkaen 500e ja ylärajaa ei ole!
- Rahoitamme kaikki ajoneuvot
- Lisäturva palvelut ja tarkastukset kohteisiin
- Nopeat päätökset
- Ystävällinen ja reipas palvelu
- Rekisteröimme, maksamme ja vakuutamme puolestasi kaikki kaupat
- Kaikki sähköistä ja helppoa
Lähetä viesti ilmoittajalle
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
Jatkossa kaikki yksityisten ilmoittajien kanssa käymäsi keskustelut löydät
Alma Ajo -viestipalvelusta